Aamir Khan’ın 10 Mühim Sözü

"/Uçurtmayı yükselten rüzgar değildir./ Aamir Khan'ın Hayat Dersi Veren Sözleri..."
18.01.2020 tarihinde Rastgelelik.com tarafından yayınlandı.Aamir Khan’ın 10 Mühim Sözü

Hint Sinemasının, Bollywood'un en etkili ve kaliteli filmlerine imzasını atan aktör ve yönetmen Aamir Khan'dan tüm insanlığa hayatı boyunca unutamayacağı 10+1 ibretlik sözü sizler için derledik. Bilindiği üzere Aamir Khan, son dönemlerin Hint sinemasında parlayan, tüm dünyada milyonlarca hayranı olan oyunculardan birisi. Oynadığı, yönettiği ve çektiği filmler kadar sosyal sorumluluk alanında da başarısı ve saygınlığı ile tanınmıştır. 
Henüz 8 yaşında iken amcasının yönettiği Yaadon Ki Baarat isimli film ile sinema hayatına adım atmış olan Aamir Khan, kariyerinde 47'den fazla filmle insanlığa eşsiz bir eser bırakmıştır. Sahnelerinde hayat dersi veren bu filmlerden ve birtakım konferans, söyleşi vb. alanlarda ifade ettiği unutulmaz birtakım sözleri derledik. 


Uçurtmayı yükselten rüzgar değildir.

# Her zaman mükemmeli yakalamaya çalış, o zaman başarı zaten seni kovalar.

# Toplumumuzdaki problemlerin sorumluları zaten aramızda olan insanlardır. Belki de hepimiz toplumca sorumluyuz.

# İncil'in ilk emri, Sev! Tevrat'ın, Yaşat! Kur-an'ın, Oku! Hristiyan sevmedi, Yahudi yaşatmadı, Müslüman okumuyor...

# Sorun ne olursa olsun kalbinize "her şey yolunda" demelisiniz. Çünkü kalbiniz hassastır ve sözlerinize çabuk kanar.

# Bence modern zamandaki en acı durum, karşındaki insanın seni bir alternatif olarak görmesidir. Seni diğer insanlardan farklı görmeyip, hızlıca tüketip başka alternatiflere yönelmesidir. Fast food tüketir gibi insan tüketmeleridir. İnsan gerçekten ziyandadır.

# Bu dünyada; ayaklarının üzerinde durabilen, kimseye ihtiyacı olmayan, birey olduğunun farkında olan, hakkını arayan, yaşadığı coğrafyadaki ataerkil zihniyeti elinin tersiyle itebilen kadın kadar çekici hiçbir şey yoktur. Fizik elbet bir gün deforme olur, karakter ise baki kalır.

# İyi iş yapsın ya da yapmasın, filmlerimin her birinden birçok şey öğrendim. Bu şekilde, her filmim; bana beni sonraki oyunculuk çabama taşıyacak bir şey öğretti. 

# Eğer bir şeyleri değiştirmek istiyorsak, hepimizin içine dürüst bir şekilde bakması, yanlış bulduğu şeyleri düzeltmek için çalışması gerek. O zaman toplumun genelinde büyük bir değişim yaşanır.

# “Bir erkek çocuğu ağlamaması gerektiğini düşünerek yetişiyor. Bir çocuğa ağlama dediğiniz zaman duygularını ondan daha da uzağa götürüyorsunuz. Sonra da karısını neden dövüyor diye şaşırıyorsunuz.

# Hindistan'da gerçek erkek; ağlamayan, karısının elini tutmayan, çocuğuna sarılmayan erkek olarak tanımlanmış. Tüm bu tanımlamalara bakarsak ben gerçek bir erkek değilim çünkü her zaman karımın elini tutuyorum, çocuklarıma sarılıyorum ve sürekli ağlıyorum.”

+1: Kendi hayallerini hayata geçir. Yoksa maaş karşılığı bir başkasının hayallerini gerçekleştirebilmek için çalışırsın.
“Aamir Khan’ın 10 Mühim Sözü” adlı blog yazımızı faydalı bulduysanız yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.
Eklentiler: Görsel 1 · Görsel 2
Kategori: List On | Anahtar Sözcükler: Aamir Khan’ın 10 Mühim Sözü, aamir khan, Aamir Khan,
Aamir Khan’ın 10 Mühim Sözü Yazarı
jungnet

Toplam Yorum: 0
avatar

Bu içerik sayfamıza Google arama motoruna "Rastgelelik Aamir Khan’ın 10 Mühim Sözü" yazıp aratarak da ulaşabilirsiniz.

Aamir Khan’ın 10 Mühim Sözü Google'da ara
Takip: 129-8//1579341971 http://www.rastgelelik.com/blog/rss/