29 Ekim'de Arama Motorları

"29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Yerli ve Yabancı Arama Motorları Nasıl Bir Jest Yaptı?"
29 Ekim'de Arama Motorları

Günümüzün vazgeçilmezleri olan arama motorlarından bazıları özel günler için logo ve tasarımlarıyla kullanıcılarına jestler yapıyor. Özellikle Google'nın başlattığı bu uygulamayı, Yandex gibi diğer arama motorları da devam ettiriyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını unutmayan ve kendi bünyelerinde farklı görselleştirmeyle kutlayan arama motorlarının başında Yandex, Google, Turtc, Vuhuv, Rastgelelik ve Yaani geliyor. Bing, duchduckgo ve çokya gibi birçok arama motoru ise bir değişiklik yapmadı. Peki hangi arama motoru nasıl ve ne şekilde 29 Ekim'i andı? Öncelikle belirtelim ki, Google'dan daha gösterişli bir gösteri beklerdik. Bu hususta Türk arama motorları ve Yandex, daha cazip bir jets yaptı. Yandex, adeta kendi logosundan vazgeçip, Türk bayrağını kullandı. Bu konuda Yandex başta olmak üzere, Yaani, Turtc, Vuhuv ve Rastgelelik Arama'ya teşekkür ediyoruz. 

Yandex

Yandex 29 Ekim Arama Logosu
Tek kelimeyle unutmayan ve logosundan dahi vazgeçip, Türk bayrağını gösterme şerefine nail olan Yandex'e teşekkür ediyoruz. 

Google

Google 29 Ekim Arama Logosu
Her özel günümüzde jest yapan Türkiye'nin en büyük arama motoru Google'a teşekkür ediyoruz. 

Turtc

Turtc 29 Ekim Arama Logosu
Türk arama motorumuz olan TURTC, her özel günde olduğu gibi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında da özellikli logo gösterimi yaptı. 

Vuhuv

Vuhuv 29 Ekim Arama Logosu
En özel jesti adeta Türk arama motoru Vuhuv yaptı diyebiliriz. Sayfanın sol kısmına Türk bayrağımızı dikti. Teşekkürler VUHUV. 

Yaani

Yaani 29 Ekim Arama Logosu
Son zamanlarda Turkcell tarafından geliştirilen Türkçe arama motorumuz Yaani de 29 Ekimi önceliklendiren arama motorlarından. Yaani, logosuna tıklama durumunda "Cumhuriyet Bayramı" arama sonuçlarını verdi. Turkcell ayrıcalığını göstermeyi yine başardı. 

Rastgelelik Arama

Rastgelelik 29 Ekim Arama Logosu
Cumhuriyet'e özel logosuyla tüm sayfa ve logolarında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan Rastgelelik, Arama Anasayfasında değişen türk bayrakları ve Cumhuriyet'e özgü görsel arkaplanlar sundu. Logosunu da 29 Ekim Cumhuriyet'e özgü olarak tasarlayarak sundu. 
Rastgelelik, aynı zamanda kendi bünyesinde hizmet verdiği özel arama sayfası olarak 29 Ekim'e özel Arama Sayfası da sundu. 

29 Ekim Arama Motoru

29 Ekim Arama Logosu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı unutmayan bütün arama motorlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. 
Nedeni bilinmez, mevcut bazı Türk arama motoruları da yabancı arama motorları gibi 29 Ekim için bir değişiklik yapmadı. 

cumhuriyet bayramı jestleri, 29 Ekim'de Arama Motorları, Google Doodle, Doodle, 29 ekimde arama motorları, rastgelelik, arama motorları, 29 ekim, 29 Ekim'de Arama Motorları, 29 ekim, 29 ekimde arama motorları, arama motorları, cumhuriyet bayramı jestleri, 29 Ekim'de Arama Motorları,, #29 Ekim'de Arama Motorları,
Okunma: 350 - Beğeni:1 |
29.10.2018 | Takip: 93-7//1540812386 = http://rastgelelik.com/29ekimde-arama-motorlari
Görüşler: 0
avatar
Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları