Neler İzlemişiz?

"Yıllar içinde seyretme alışkanlığımızın nasıl değiştiğine bir bakalım."
Neler İzlemişiz? 1997'den bu yana neler izlemişiz, dizilerin gelişimi ne yönde, şöyle bir nostalji yapalım istedik. 

# 1997 Yılı

Böyle mi Olacaktı


Yoğun entrikanın işlendiği ilk diziydi belkide "Böyle mi Olacaktı". Hande Ataizi ve Berna Laçin gibi oyuncuları tanımamıza fırsat verdi. 

Sıcak Saatler


1997'lerin en popüler dizilerinden biri de "Sıcak Saatler" dizisi idi. Dizinin en kıymetli niteliği ise Türk TV dizi tarihimizin en uyumlu çiftini bizlere hediye etmesiydi. Evet, Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ. 

# 1998 Yılı

İkinci Bahar


1998 yılında dizi ve televizyon alanının devrimi niteliğinde idi. Pastanın büyük payını alan dizilerden biri ise Türkan Şoray, Şener Şen, Güven Hokna, Özkan Uğur gibi usta oyuncuların yanında sonradan yıldızı parlayacak Ozan Güven, Nurgül Yeşilçay gibi oyuncular için adeta bir okul gibi olan "İkinci Bahar" dizisi idi. 

Deli Yürek


Gençliği ve aileleri akşam saatlerinde televizyon ekranlarına kitlemeyi başaran ilk dizi diyebiliriz aslında. Dillere destan bir aşk ve siyasi atılımın ilk dizileştirildiği, doruğa çıktığı bir dönem olmasına ve günümüze değil öncülük etmesine vesile olmuş bir dizidir. 

Eyvah Babam ve RuhsarDrama ve komedi unsurlarında gerçekten büyük beğeni toplayan 1998 yılının popüler dizilerinden birkaçı nitekim Eyvah Babam, Ruhsar ve Emrah'ın Unutabilsem isimli dizileriydi.

# 1999 Yılı

 Ayrılsak da Beraberiz


sit-com alanında ilk atılımlar 1998'de atılmış olsada etkin ve tam manada oluşumu 1999 yılında Ayrılsak da Beraberiz dizisiyle olmuştu. Gündelik dilin etkinleşmesi, halk arasında kullanım kazanması bu yıllarda bu diziyle başlamıştı.

Yılan Hikayesi


Birçoğumuz "Memoli" diye adlandırdığımız yegane dizilerden biriydi. Dönemin şartlarını ve gerçek toplumu göstermeyi başaran ve aşkın adeta dramla işlendiği diziydi. 

# 2000 Yılı

Yedi Numara


2000'li milenyum yılının en iyi dizisi nitekim "Yedi Numara" dizisiydi. Bu dizide ilk rol oynayıp, çikardıkları işlerle yıldızı parlayan birçok oyuncu bulunuyor. Halk arası replikler bu diziyle yaygınlaşmaya başlamıştı.

Evdeki Yabancı


Etkileyici ve hatırladıkça bir hoş hissettiren başka bir dizi de "Evdeki Yabancı" dizisidir. 

Yıllar bu denli ilerliyorken, artık her gün bir dizinin yayınlanır olduğu günümüze doğru zaman akmaktadır. 2001 yılıyla beraber akan diziler ise şöyledir.
  1. 2001: Dadı, Yeditepe İstanbul dizileri.
  2. 2002: Asmalı Konak, Çocuklar Duymasın, Ekmek Teknesi, Gülbeyaz, Koçum Benim dizileri.
  3. 2003: Kurtlar Vadisi, Serseri, Hayat Bilgisi, Lise Defteri, Ve Kampüsistan bu furyadandı, Sihirli Annem,  Bir İstanbul Masalı dizileri.
  4. 2004: Avrupa Yakası, Çemberimde Gül Oya, Aliye, Yabancı Damat dizileri.
  5. 2005: Ihlamurlar Altında, gümüş dizileri.
  6. 2006: Arka Sokaklar, Yaprak Dökümü, Doktorlar, Binbir Gece dizileri.
2007'den itibaren ise film ve sinema dünyasından çok dizi patlar oldu. Artık o kadar çok dizi var ki, hangisini izlesem diye kararsız kalıyoruz. Birden fazla dizi izliyor ve hatta bazen olay veya karakterleri karıştırabiliyoruz. Çünkü bazılarında benzer oyuncular var. Birden fazla dizide oynayan oyuncu var ve bazı diziler benzer kurgularda. 

Zaman içerisinde dizilerinde yerini başka bir trendin alacağını biliyoruz. Bunun da bir nostalji olacağını düşünüyoruz. 
dünden bugüne izlediğimiz dileri, çocuklar duymasın, yedi numara, diziler, Deli Yürek, eyvah babam, evdeki yabancı, yılan hikayesi, ruhsar, diziler, 1997'den buyana diziler, 2000'li yılların dizileri, eyvah babam dizisi, Deli Yürek Dizisi,, #Neler İzlemişiz?,
Okunma: 891 - Beğeni:1 |
05.01.2018 | Takip: 32-7//1515120739 = http://rastgelelik.com/1997den-bugune-populer-diziler
Görüşler: 0
avatar
Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları