10 Coronavirüs (Koronavirüs) Takip Sistemi

"10 + 1 etkin canlı Coronavirüs takip harita sistemini sizler için inceledik ve derledik."
26.03.2020 tarihinde Rastgelelik.com tarafından yayınlandı.10 Coronavirüs (Koronavirüs) Takip Sistemi

2019 - 2020 yılının en büyük salgını ve dünya geneli sağlık felaketi olarak bilinen Coronavirüs ile ilgili canlı birçok harita uygulaması geliştirildi. Google'ın da içinde olduğu bu camiada en popüler 10 Canlı Koronavirüsü Harita Sistemini sizler için derledik. 
Çin merkezli ortaya çıkan illet Corona (Korona) isimli virüs, tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Salgının yayılımını, etkilenen dünya ülkelerini ve ölen insan sayısını gözlemleyebileceğimiz birtakım uygulamalar geliştirildi. İlgili veriler Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hastalık Kontrol Merkezi, Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, Çin Ulusal Sağlık Komisyonu ortak kanalında toplanmaktadır. 25.03.2020 verilerine göre Coronavirüs Salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı 21 Bini aştı. 480 Bin üzeri vaka söz konusu. En popüler ve hızlı sonuçlar sağlayan "Coronavirus COVID-19 Global Cases" adlı web platformundan verileri takip edebilirsiniz. (Bu merkez harici, diğer takip sistemlerini bizler sizlere derledik.)


1 - Google Coronavirus Map 

COVID-19 onaylanmış verilerin gösterildiği, diğer birçok canlı coronavirüs takip haritasının aksine kırmızı veya koyu renklerin yerine mavi tonları kullanan canlı harita sistemidir. Sade ve yalın bir arayüze sahiptir. google.org uzantısı ile hizmet sağlamaktadır. 

2 - EpiRisk

EpiRisk, Korona Virüsünden etkilenen bölgelerde salgına yakalanmış bireyleri havayolu ulaşım analiz ve istatistik verileriyle dünyanın diğer bölgelerinde hastalığı taşıma ihtimalini hızlı bir biçimde tahmin etmeye yönelik hazırlanmış hesaplama aracıdır. Bağlantı içerisinde haritalandırılmış ülkeler ve şehirler için havalimanları, ulaşım bilgileri mevcuttur. Seçimlere göre ilgili bölgede var olan hasta sayısından yola çıkılarak risk durumu tahmin edilmektedir. Hangi ülke ve bölgelerin risk altında olduğu görülebilmektedir. 

3 - International-Domestic spreading of 2019-nCoV-V4

Google sitesi üzerinde paylaşıma sunulan bir başka Coronavirüs takip sistemidir. Johns Hopkins Üniversitesi’nin yayınladığı salgını gerçek zamanlı gösteren haritadır. Ülke bazında havalimanları ve ulaşım verilerine göre risk çözümlemesi ile birleştirilmiş bilgiler tek bir bağlantı altında verilmektedir. 

4 - Coronavirus.app

Coronavirus.app, masaüstü uygulaması bulunan bağlantı üzeri de gerçek zamanlı takip olanağı sağlayan canlı takip sistemidir. Abone Ol düğmesi ile üç farklı seçenek de sunulur. Uygulama masaüstüne indirilebilmekte, tek panelden ulaşılabilmektedir. Bildirim etkinleştirme, tüm haritada değişik bildirimler sağlama imkanı vermektedir. Ayrıca veriler rapor halinde e-posta adresine atılabilmektedir. 

5 - Coronavirus – live map & latest news

Coronavirüsün takip edilmesine imkan sağlayan Mobil uygulamadır. Telefon veya tabletlere indirilebilmekte ve canlı olarak salgının dağılımı takip edilebilmektedir. Toplam vaka sayısı, ölen ve kurtulan sayısı görülebilmektedir. (Şuan için yalnızca Android uyumludur.)

6 -  Microsoft – COVID-19 İzleyici

Microsoft şirketi tarafından Bing kanalında hizmet veren canlı izleme sistemidir. Gerçek zamanlı harita üzeri veri inceleme olanağı mevcuttur. Harita üzerinde resmi kaynaklarca paylaşılmış bütün Corona COVID-19 vakaları görülebilmektedir. Veriler World Health Organization (WHO), U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ve European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) gibi güvenilir kaynaklardan elde edilmektedir. Ayrıca Türkçe desteği de mevcuttur. 

7 - Takip Corona

Türkçe hizmet sağlayan, canlı takip sunan Coronavirüs takip sistemidir. Artış tablosu ve dünya haritası üzerinde salgının takibi sağlanabilmektedir. 

8 - Haberler.com Takip

Temel harita verilerini JHU APL'den alan, Esri Living Atlas otomasyon desteği ile geliştirilen canlı Korona Virüsü takip sistemidir. Ayrıca harita dışında Türkçe ülkelere göre listeli takip imkanı da sunulur. 

9 - Windy.App

Windy.app ile salgının bulaştığı bölge ve noktaları görmek mümkün. Sayısal olarak ölen, vaka sayısı, kurtulan bilgilerini görmek mümkündür.

10 - Worldmeters

Listeli, ülkelere, ölümlere, vakalara ve daha fazlası nitelikte özelliğe filtreleme ve listeleme özelliği ile ulaşabilme imkanı sunan takip sistemidir. Dünya geneli her türlü verinin bulunabilmesine imkan sağlar; toplam satılan cep telefonu, salgın hastalık, ölen sayısı vb. 
“10 Coronavirüs (Koronavirüs) Takip Sistemi” adlı blog yazımızı faydalı bulduysanız yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.
Kategori: List On | Anahtar Sözcükler: salgın, Coronavirüs canlı harita, takip sistemi, harita sistemleri, bing coronavirüs, google coronavirüs, coronavirus livemaps, canlı harita, Coronavirüs Canlı Harita, live map, coronavirüs,
10 Coronavirüs (Koronavirüs) Takip Sistemi Yazarı
jungnet

Toplam Yorum: 0
avatar

Bu içerik sayfamıza Google arama motoruna "Rastgelelik 10 Coronavirüs (Koronavirüs) Takip Sistemi" yazıp aratarak da ulaşabilirsiniz.

10 Coronavirüs (Koronavirüs) Takip Sistemi Google'da ara
Takip: 147-8//1585216948 http://www.rastgelelik.com/blog/rss/

https://www.infosniper.net/ip2country.php?lang=1IP: "35.175.121.230" - ile arama yapıyorsunuz.